Zimowo - wiosenne propozycje Teatru Starego w Lublinie

2023-01-16 16:33
Budynek Teatru Starego w Lublinie
Autor: Fot. Wojciech Nieśpiałowski Budynek Teatru Starego w Lublinie

Jeszcze w styczniu ze spektaklem antywojennym do Lublin przyjadą aktorki z Ukrainy. W kolejnych miesiącach w przedstawieniach zagrają wybitni polscy aktorzy, a na koncertach artyści światowego formatu. Na deskach teatru wystąpi wokalista i pianista Anthony Strong, a także Stanisława Celińska, Magda Umer, Renata Przemyk i Jan Peszek.

W styczniu Teatr Stary pokaże poruszający spektakl "5:00. UA" stworzony przez artystki z Ukrainy w ramach rezydencji artystycznej pod patronatem Forum Dyrektorów Teatrów Województwa Śląskiego, oparty na ich osobistych przeżyciach i doświadczeniach wojennych. Kolejną ciekawą propozycją dla teatrofili, łączącą w zaskakujący sposób świat sztuki i sportu są "Chopcy z Roosvelta" - muzyczna opowieść o piłkarzach Górnika Zabrze osadzona w latach 70., czasach świetności klubu. Na scenę powrócą także produkcje Teatru Satrego: "Czarny mnich" z brawurową rolą Jana Peszka, a także spektakl muzyczny "Boogie Street" z piosenkami Leonarda Cohena w wykonaniu m. in. Renaty Przemyk.

Na scenie muzycznej zagości m. in. Sorry Boys, Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, a także Robert Więckiewicz z zespołem RGG i ciekawym projektem "Planet LEM" łączącym muzykę, literaturę oraz kreację aktorską. Z solowym występem pojawi się Anthony Strong. Aranżacji największych klasyków swingu przygotowanych na potrzeby trasy „Easy Sailing” będzie można posłuchać 1 i 2 marca, a wprowadzenie do koncertu przygotuje Marcin Kydryński. W marcu powróci także lubiany cykl "Siesta w drodze".

Co poniedziałek o godz. 18.00 prezentowane będą seanse filmowe. Wśród zaplanowanych projekcji nie zabraknie nowości, a także spotkań z wyjątkowymi gośćmi - np. Agnieszką Smoczyńską, reżyserką nagrodzonego na festiwalu w Cannes filmu "Silent Twins".

Dla najmłodszych widzów pokazany zostanie nowy spektakl "Lulajka" Teatru Atofrii, a także własne produkcje: "Skarb" oraz "Las się żyje". Powraca także lubiany cykl dla najmłodszych widzów (0-3 lat) cykl "Mała muzyka" przygotowany i prowadzony przez Ewę Kuszewską.

Szczegóły i repertuar są na stronie: teatrstary.eu