Złap "Chęć na Pięć" i pobiegnij 6 listopada

2022-10-26 17:28
Bieg Chęć na Pięć
Autor: Bieg "Chęć na Pięć"

To już jedna z ostatnich okazji w tym roku na udział w biegowych zawodach​ w Lublinie. 3/4 miejsc jest już zajęta, więc wart się zapisać i sprawdzić się na 5-cio kilometrowej trasie w Wąwozie LSM.

- To ostatnie wydarzenie, organizowane w 2022 roku, przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie. Mowa o biegu na dystansie 5-ciu kilometrów pod nazwą "Chęć na Pięć". Tym biegiem, piątym już, zakończymy tegoroczny cykl Grand Prix - mówi Piotr Kitliński, dyrektor Maratonu Lubelskiego, jeden z organizatorów.

- Przynajmniej raz w roku staramy się organizować bieg na trasie urozmaiconej, przełajowej. Ze względu na to, że bieg odbędzie się w Wąwozie LSM, mamy tam trasę pofałdowaną oraz o zmiennej nawierzchni. Start jest na nawierzchni asfaltowej ale w pewnym momencie wbiegamy na nawierzchnię szutrową i trawiastą. Ze względu na miejsce organizacji zawodów, jest tam ograniczona przepustowość. Mamy do dyspozycji 400 miejsc, zajętych jest około 300. Warto zatem pospieszyć się z zapisami. Limit czasowy na pokonanie 5-cio kilometrowego dystansu wynosi 45 minut. To pozwala dystans pokonać nawet w marszobiegu - dodaje Kitliński.

Więcej informacji o zawodach na stronie maraton.lublin.eu, tam również znajduje się link do zapisów.