Zmiany personalne w Archidiecezji Lubelskiej

2023-01-24 15:27
Nowe nominacje w Archidiecezji Lubelskiej
Autor: fot. ks. Adam Jaszcz Nowe nominacje w Archidiecezji Lubelskiej

Ksiądz Łukasz Mudrak został nowym dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Zastąpił na tym stanowisku księdza Pawła Tomaszewskiego, który został prezesem Fundacji Dantis, wspomagającej działalność lubelskiej Caritas. Nominacje wręczył księżom Metropolita Lubelski, arcybiskup Stanisław Budzik.

Na profilu Caritas Archidiecezji Lubelskiej czytamy:

"Aby Caritas Archidiecezji Lubelskiej i Fundacja „Dantis” powołana przez naszą Caritas mogły dalej się rozwijać i sięgać po nowe możliwości oraz projekty m.in. na dalsze prace modernizacyjne "Domu Spotkania" w Dąbrowicy i „Domu Zawierzenia” w Firleju, ks. Abp Stanisław Budzik nominował ks. mgr lic. Pawła Tomaszewskiego Prezesem Fundacji „Dantis” z dniem 1 lutego br., równocześnie udzielając zgody na podjęcie przez ks. Pawła działań związanych z projektami dotyczącymi pomocy Ukrainie przy współpracy z Caritas Polska.

Od kilkunastu miesięcy w związku z wojną w Ukrainie, wiele prac, programów i działań w lubelskiej Caritas skierowanych jest na pomoc osobom, które w bezlitosny sposób doświadczają skutków zbrojnych działań wojennych. Ks. dr Łukasz Mudrak, który od wielu miesięcy koordynował pracami Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oraz przyglądał się i nabywał doświadczenia podczas pracy charytatywnej z naszymi wolontariuszami i podopiecznymi otrzymał z rąk Metropolity Lubelskiego nominację na Dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej również z dniem 1 lutego br."

Ksiądz Paweł Tomaszewski funkcję dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej pełnił od czerwca 2021 roku. Nowy dyrektor archidiecezjalnej Caritas, ksiądz Łukasz Mudrak związany był z parafią pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie oraz z Wydziałem Teologii KUL, był także członkiem zespołu redakcyjnego III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.