ZUS: Majówka z bonem turystycznym

2022-04-29 15:27
Majówka za Bon Turystyczny. Wykorzystaj, zanim się przeterminuje!
Autor: zdj. ilustracyjne: PixabayBob_Dmyt Majówka za Bon Turystyczny. Wykorzystaj, zanim się przeterminuje!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przed majówką przypomina, że nadal można korzystać z bonów turystycznych. Są ważne do końca września.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce. Płatności przyjmują podmioty wpisane na listę na stronie bonturystyczny.polska.travel. To ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji z całej Polski.

Mieszkańcy województwa lubelskiego mają prawo w sumie do 224 tys. bonów turystycznych. Jak dotąd świadczenia aktywowało 164 tys. rodziców, a wydało je w całości – 75 tys. osób. Rodzice z lubelskiego zrealizowali płatności bonami na prawie 100 mln złotych. Świadczenie wynosi 500 zł na jedno dziecko. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł – wyjaśnia Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS na Lubelszczyźnie.

Rodzice mogą uruchomić swoje bony na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po aktywacji elektroniczne świadczenie jest gotowe, żeby nim płacić. Opiekunowie mogą płacić bonami turystycznymi do końca września. Na pytania o bon turystyczny odpowiadają konsultanci pod numerem 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00) oraz mailem bon@zus.pl. Infolinia jest czynna również w trakcie długiego majowego weekendu.