Aplikacja mobilna ZUS

2022-11-22 9:29
ZUS także w smartfonie
Autor: ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikacje mobilną ZUS. „Dzięki niej można złożyć wniosek o świadczenia rodzinne np. 500 plus czy Dobry start. Korzystanie z aplikacji mZUS jest bardzo proste.

- Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

- Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem. Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe - dodaje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

ZUS także w smartfonie
Autor: pixabay

Aplikacja mZUS

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie dobry start 300+ i o świadczenie wychowawcze 500+.

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. o wnioski Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków.

 Jak aktywować aplikację mZUS

Aby aktywować aplikację klient musi połączyć ją ze swoim profilem PUE (Platforma Usług Elektronicznych). Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

 Aplikacja mZUS przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację klient powinien pobrać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store.

ZUS

Listen to "Anna Ilukiewicz ZUS w Olsztynie - aplikacja mZUS" on Spreaker.