Aquasfera po remoncie

2023-02-03 8:58
Aquasfera po remoncie
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Aquasfera po remoncie

Zakończyły się kompleksowe prace, jakie były realizowane na terenie największej olsztyńskiej pływalni. Odwiedzający Aquasferę mogą już korzystać m.in. z wyremontowanych szatni.

Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera na bieżąco przechodzi szereg prac konserwacyjnych, związanych z codziennym funkcjonowaniem. Ale obiekt wymaga także działań zakrojonych na szeroką skalę.

To nie powinno dziwić, bowiem Aquasfera działa już ponad dekadę. W tym czasie odwiedziło ją ok. ośmiu milionów osób. Pływalnia gościła też około setki krajowych i międzynarodowych zawodów.

Zakończone właśnie prace dotyczyły przebudowy szatni. Zmodernizowane zostały także instalacje, m.in. elektryczna, wodno-kalalizacyjna czy cieplna.

- Przebudowane zostały ściany szatni, wymienione zostały płytki na ścianach, na podłodze - wymienia dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. - Odwiedzającym obiekt na pewno nie umknie uwadze nowa kolorystyka ścian i szafek w szatniach.

Prace związane z modernizacją szatni kosztowały ponad 4 miliony złotych. Innym realizowanym w tym czasie zadaniem była naprawa izolacji dachu nad częścią rekreacyjną i basenem rozgrzewkowym.

UM/Olsztyn