Atrakcji dla całych rodzin nie zabraknie na niebie i na ziemi

2022-07-08 11:36
VIII Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach
Autor: Powiat olsztyński

Mistrz i legenda Jurgis Kairys, utytułowany akrobata Artur Kielak, czy Maria Muś z dynamicznym pokazem śmigłowcem – to gwiazdy VIII Rodzinnego Pikniku Lotniczego „Pod Niebem Świętej Warmii”, który odbędzie się w niedzielę 10 lipca w Gryźlinach.

Po kilkuletniej przerwie nastąpiła reaktywacja Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach, największej imprezy lotniczej na Warmii.

Podniebna impreza, która po Grunwaldzie była w latach 2007-2014 jednym z największych wydarzeń plenerowych w regionie Warmii i Mazur, gromadziła tysiące widzów z całej Polski.

VIII Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Świętej Warmii" w Gryźlinach odbędzie się w niedzielę 10 lipca w godz. od 10:00-18:00 i zapowiada się niezwykle ciekawie.

VIII Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach
Autor: Powiat olsztyński

Atrakcją dla publiczności i całej branży lotniczej będzie występ znanego litewskiego mistrza świata Jurgisa Kairysa, czy utytułowanego polskiego akrobaty Artura Kielaka. Uwagę widzów powinien także przykuć pokaz dynamiczny śmigłowca Bolkow, wykonany przez młodą i utalentowaną pilotkę Marię Muś.

- To chyba jedyna kobieta w Europie, która wykonuje pokazy dynamiczne helikopterem – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, jeden z organizatorów wydarzenia.

– Cieszy również udział wojska, czyli 16. Dywizji Zmechanizowanej, która podczas pikniku militarnego pokaże swój najnowszy sprzęt i wyposażenie oraz 4. Warmińsko-Mazurskiego Brygady Obrony Terytorialnej, która zaprezentuje walory służby w WOT.

Na warmińskim niebie zobaczymy również pilotów Śmigłowcowej Kadry Narodowej – akrobacje wykona Ireneusz Przybyła.

Będą samoloty zabytkowe i nowoczesne statki ultralekkie. Nie zabraknie lubianego przez widzów samolotu „Dromader”, który zrzuci „bombę wodną" oraz efektownego przelotu 20-osobowego samolotu pasażerskiego Beechcraft.

 

VIII Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach
Autor: Powiat olsztyński

Dla dzieci będzie duży park rozrywki, zaplanowano kilkadziesiąt stanowisk handlowych, a także stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze.

Ze swoim stanowiskiem wystawi się olsztyński oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, będzie też można oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa, a pod namiotem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie zastępczym.

Czas pomiędzy pokazami umilać będą występy na Powiatowej Scenie Talentów, na której zaprezentują się m.in. zespoły i wokaliści z Olsztynka i Stawigudy. Sety muzyczne zagra również Wodny Patrol i Bartek Zdanowicz z zespołem.

VIII Rodzinny Piknik Lotniczy „Pod Niebem Świętej Warmii”, odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 lipca w godz. 10:00-18:00 na lądowisku w Gryźlinach.