Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych w Olsztynie

2023-03-21 11:06
Bezpieczniejsze przejścia
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Przejścia dla pieszych

W sześciu punktach Olsztyna przejścia dla pieszych zostaną doświetlone. Miasto poszukuje firmy, która zrealizuje to zadanie. Nabór ofert potrwa do końca marca.

Nieodpowiednie oświetlenie pasów -  to jedna z głównych przyczyn wypadków z udziałem pieszych. Dlatego też stopniowo i konsekwentnie olsztyńscy drogowcy starają się doświetlać najpopularniejsze zebry. Tym razem przedmiotem zamówienia jest doświetlenie sześciu przejść, a realizacja będzie możliwa dzięki unijnym funduszom - Poprawa warunków ekomobilności w MOF Olsztyna poprzez doświetlenie przejść dla pieszych. Zwycięska firma zadba o doświetlenie następujących lokalizacji:

Obrońców Tobruku - Kasprzaka,

Witosa - Myszki Miki,

Wojska Polskiego 25,

Wańkowicza - Murzynowskiego,

Wojska Polskiego - Kasprowicza - Żeromskiego,

Wojska Polskiego - Radiowa

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich pieszych szukamy różnych możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego na doświetlenia przejść - mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - poza tym przetargiem, który został już ogłoszony, w przyszłym tygodniu złożymy też wniosek do wojewody, w którym postaramy się pozyskać dodatkowe środki na trzy kolejne lokalizacje: ul. Mochnackiego / Stara Warszawska, ul. Grunwaldzka/ Mochnackiego/ Prosta i na ul. Bałtycka/Wilgi.

Przypomnijmy - właśnie z rządowego programu "Ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej" pod koniec ubiegłego roku olsztyńscy drogowcy doświetlili cztery przejścia: ul. Bartąska 8, ul. Orłowicza 6, ul. Grunwaldzka / Szarych Szeregów, ul. Bałtycka/ Żurawia.

UM/Olsztyn