Chcą zapełnić lukę w systemie, tworzą unikatową ofertę edukacyjną

2022-05-30 10:49

Integracyjna placówka w Olsztynie ma coraz więcej chętnych. W sąsiedztwie jest idealna działka, na której mogłaby powstać większa szkoła. Stowarzyszenie potrzebuje 700 000 złotych na zakup gruntu pod nowy, szkolny budynek dlatego uruchomiło zbiórkę.

Stowarzyszenie “Strzał w 10” prowadzi integracyjną szkołę podstawową oraz integracyjne przedszkole w Olsztynie. Zapewnia swoim podopiecznym nie tylko zajęcia lekcyjne, ale również odpowiednią rehabilitację zapewnioną przez prawie dwudziestu terapeutów.

W klasach od 1 do 7 uczy się 92 uczniów i uczennic. Wśród nich znajdują się zarówno dzieci normatywne, które potrzebują indywidualnego wsparcia jak i te neuroróżnorodne.

Moja mama porzuciła mnie i mieszkam z ciocią. W poprzedniej szkole była duża klasa i nikt nie rozumiał, że nie chcę mówić o mamie. Ciocia zmieniła mi szkołę i tu czuję się jak w domu, nikt się ze mnie nie śmieje, że mieszkam z ciocią - mówi Andrzej, drugoklasista z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Olsztynie.

Według planu, w nowym obiekcie będą odbywać się lekcje dla klas od 4 do 8 oraz zajęcia rehabilitacyjne. Aby projekt się udał, organizacja potrzebuje środków na zakup sąsiedniej działki. 700 tysięcy złotych jest poza ich zasięgiem finansowym. Stąd pomysł aby otworzyć zbiórkę na Pomagam.pl. Już po tygodniu zebrali ponad 22 tysiące.

Stowarzyszenie myśli również o tym, co stanie się z ich podopiecznymi gdy skończą 8 klasę. W nowej lokalizacji ma powstać dla nich liceum, które będzie zapewniało indywidualne podejście. W programie nauczania pojawi się m.in. nauka nowoczesnych zawodów.

Każda wpłata na rzecz zbiórki to wsparcie, które pomoże zapewnić odpowiednią ilość klas w szkole podstawowej oraz warunki do prowadzenia rehabilitacji, terapii i innych zajęć dodatkowych.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/strzalw10edukacja

red. KS/informacja prasowa stowarzyszenia 'Strzał w 10'