MOK odpala święta

2023-11-24 14:18
Odpalamy Święta
Autor: Urząd Miasta Olsztyn MOK odpala święta

Już za miesiąc święta Bożego Narodzenia. Jednak w ten wyjątkowy klimat będziemy wprowadzać mieszkańców i gości naszego miasta od początku grudnia.

Jednym z pierwszych takich akcentów w stolicy regionu będzie wydarzenia "Odpalamy święta". To pierwszy przejazd świątecznym tramwajem, wspólne kolędowanie oraz rozświetlenie choinki na Starym Mieście.

Warto już teraz zaplanować popołudnie, 3 grudnia (niedziela). Początek akcji o 16:00 na przystanku tramwajowym "Kanta".

- Przejedziemy świątecznym tramwajem wraz z kolędującym chórem Bel Canto do Wysokiej Bramy - mówi Karolina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - Stamtąd przemaszerujemy przed Stary Ratusz, gdzie rozpalimy migoczące serduszka oraz wielką olsztyńską choinkę. Zachęcamy, by nie zapomnieć o kolorowych, świątecznych przebraniach, gadżetach i świecących elementach.

Szczegółowy program wydarzenia:

16:10 - odjazd świątecznego tramwaju z przystanku "Kanta",

16:31 - przemarsz kolorowego orszaku z przystanku "Wysoka Brama" przed Stary Ratusz,

16:45 - odpalenie staromiejskiej choinki i wspólne zdjęcie,

17:00 - kolędowanie z chórem Bel Canto, 17:15 - wernisaż wystawy "My, Bałwanki olsztyńskie" stworzonej przez podopiecznych Pałacu Młodzieży (Galeria Dobro).

Zbliżająca się akcja będzie doskonałym przetarciem przed zbliżającym się wydarzeniem "Święta. Dobrze Was widzieć!". To odbędzie się w kolejny weekend - 9 i 10 grudnia.

UM/Olsztyn