Dzień Dziecka w Olsztynie

2022-05-31 10:32
Dzień Dziecka w Olsztynie
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Gdzie warto się wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych świąt dla naszych pociech - Dzień Dziecka. Jakie atrakcje przygotowały z tej okazji miejskie instytucje w stolicy Warmii i Mazur?

W środę, 1 czerwca o 17:00 w Kamienicy Naujacka  odbędzie się Dzień Dziecka organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. To rodzinne wyzwanie plastyczne dla małych i dużych.

- „Jak oni rysują" to niezwykły konkurs animacyjno-charytatywny. Nieustraszeni dorośli wraz ze swoimi pociechami (dziećmi lub wnukami) zostaną wyposażeni w kredki i kartki. Banalnie białe A4 stanie się areną niewymuszonego swawolenia i nieokiełznanych harców wyobraźni! Podczas tej niepowtarzalnej lekcji twórczych wygibasów mali i duzi staną w szranki na najciekawsze prace rysunkowe na zadany temat - zachęcają organizatorzy na stronie MOK-u. Mało tego. Akcja „Jak oni rysują" ma również charakter dobroczynny.

Wszyscy uczestnicy otrzymają nie tylko słodki poczęstunek, ale również okolicznościowe, pamiątkowe tarcze dla najlepszych uczniów! Do udziału w akcji zaproszone zostaną drużyny: dorosły + dziecko. Aby się zapisać trzeba wypełnić formularz. Wstęp jest oczywiście wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

W środę, 1 czerwca atrakcje przygotowało też kilka filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Tego dnia rozpoczynają się Dni Literatury Dziecięcej.

W Filii nr 2, przy ul. Świtezianki 4, w godzinach: 10:00-18:00 odbędzie się  mini-loteria "Kolorowy Balonik" przy ladzie na dziale dziecięcym. Zagadki.

W filii przy ul. Jarockiej 65 odbędzie się całodniowy konkurs dla dzieci "Dobierz ilustrację do bajki" Przewidziane drobne nagrody;

Filia nr 9, przy ul. Żołnierskiej 47 o godzinie 11:00 na okolicznych placach zabaw zaplanowała happening "Biblioteka w kolorze" (uwaga: w przypadku deszczu - happening będzie przeniesiony)

Dodatkowo, w pozostałych filiach, wystawy i inne atrakcje - szczegóły można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam też informacje o atrakcjach przewidzianych w kolejnych dniach. Zapraszamy!

W czwartek, 2 czerwca w godz. 14.00-18.00 odbędzie się impreza na Scenie Staromiejskiej. Na dzieci i ich rodziców będzie tu czekać wiele atrakcji.

Główną atrakcją będzie parada postaci bajkowych, a ponadto w programie: - pamiątkowa foto-budka- - karaoke - strefa balonów - symulator deski - strefa animacji plastycznych (malowanie fartuszków, budowanie i malowanie kartonowych konstrukcji) - zabawy na hulajnogach elektrycznych, test i konkursy - food truck z przysmakami marki „Sokołów” (możliwość wygrania produktów w konkursach) - bramka celnościowa z konkursami - puzzle konkursowe - gigant malowanki z layoutem do wypełniania farbami

W czwartek, 2 czerwca w godz. 16.00 i 17.15 Kawiarnia "Moja" Stare Miasto zaprasza na warsztaty marcepanowe. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci od 6 roku życia, o udziale w nich decyduje kolejność zgłoszeń, które należy przesyłać na adres e-mail: ala@kawiatrniamoja.pl.

W sobotę, 4 czerwca w godzinach 11:00 – 18:00 odbędzie się Kosmiczny Dzień Dziecka w Olsztyńskim Planetarium!

W planach są projekcje dla najmłodszych, dwa spotkania z Profesorem Pytalskim, ale i coś dla dużych "dzieci" - pokaz muzyczny "Queen - Heaven for Everyone".

Szczegółowy program dnia: 11:00 - Seans filmowy "Myszki i Księżyc"; 12:00 - Sobotnia Szkółka Naukowa - pokaz eksperymentów fizycznych; 13:00 - Seans filmowy: "Polaris"; 14:00 - Sobotnia Szkółka Naukowa - pokaz eksperymentów fizycznych; 16:00 - Seans filmowy: "Ziemia, Księżyc i Słońce".

Dla dużych "dzieci": 17:00 - Seans filmowy: "Niespokojny Wszechświat"; 18:00 - Projekcja muzyczna: "Queen - Heaven for everyone".

Ponadto w hallu Planetarium aktywności dla dzieci: Kosmiczna krzyżówka i Kącik kosmicznych aktywności.

Ceny biletów: Seanse - norm. 18 zł; ulg. 13 zł Sobotnia Szkółka Naukowa - 10 zł Projekcja muzyczna - 16 zł

UM/Olsztyn