"FOSa dzieciom i seniorom" po raz szesnasty!

2022-11-17 14:06
'FOSa' dzieciom i seniorom po raz 16!
Autor: Federacja FOSa 'FOSa' dzieciom i seniorom po raz 16!

Co dwudzieste dziecko w Polsce żyje na granicy ubóstwa, a co piąty senior nie ma wokół siebie nikogo bliskiego. Jest jednak szansa, by zbliżające się święta były choć odrobinę radosne.

Już od 16 lat Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z pomocą ludzi dobrej woli, wyciąga rękę do tych najbardziej potrzebujących wsparcia. Właśnie rozpoczęła się XVI odsłona akcji "FOSa dzieciom i seniorom".

- Celem jest przekazanie świątecznych paczek osobom najbardziej potrzebującym pomocy - mówi prezes Federacji FOSa, Bartłomiej Głuszak. - Ubiegłoroczne działanie pozwoliło na obdarowanie świątecznymi prezentami 313 osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej. To dzieci z rodzin wielodzietnych, dysfunkcyjnych, niepełnosprawne, żyjącew trudnych warunkach oraz osoby starsze, do których pomoc nie dociera lub dociera w ograniczonym zakresie.

Podobnie jak w poprzednim roku, także teraz jedną z możliwości wsparcia akcji jest przekazanie datku za pośrednictwem jednego z portalów internetowych. Za zebrane w ten sposób pieniądze działacze federacji FOSa kupią produkty do paczki i przekażą je najbardziej potrzebującym.

Organizatorzy przedsięwzięcia szacują, że zebranie 15 tys. zł będą w stanie obdarować około 230 osób potrzebujących wsparcia. Zbiórka będzie prowadzona jeszcze przez ok. trzy tygodnie.

KS/UM w Olsztynie