Jest to pomoc bezinteresowna drugiemu człowiekowi, nie oczekują nic w zamian

Dwie wolontariuszki z Ukrainy działają jako tłumaczki w WSSD w Olsztynie
Autor: WSSD w Olsztynie

Panie Żanna i Wiktoria Białoszyckie są siostrami. Mają polskie pochodzenie, ale ich rodzinnym krajem jest Ukraina. Na co dzień studiują na UWM. W wolnym czasie pracują charytatywnie w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie jako tłumaczki języka ukraińskiego.

Od początku wybuchu wojny w Ukrainie Żanna i Wiktoria Białoszyckie pracują charytatywnie w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie jako tłumaczki języka ukraińskiego. Pomimo dużej ilości nauki wykazują godną podziwu dyspozycyjność i zaangażowanie.

- Życie mnie nauczyło, że im ma się więcej obowiązków, tym mniej czasu na załamywanie się i myślenie o tym, że czas się gubi – przyznaje Pani Żanna. - Dodatkowo prowadzę jeszcze zajęcia baletu. Tłumaczę również dokumentację medyczną przy Federacji FOSA. Kontakt z uchodźcami z Ukrainy pomaga mi się nie załamywać, bo poznaję ich historie i staram się im pomóc.

Szpital Dziecięcy w Olsztynie
Autor: WSSD w Olsztynie

Podziękowania za dotychczasową pracę wręczyły obu Wolontariuszkom w imieniu dyrekcji szpitala: dr n. o zdr. Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa oraz mgr piel. Lidia Rutka, pielęgniarka epidemiologiczna.

- Bardzo się cieszę, że poświęcają Panie swój czas i służą swoją wiedzą personelowi naszego szpitala w sytuacjach, gdy do postawienia dobrej diagnozy i ustalenia planu leczenia pacjenta pochodzącego z Ukrainy niezbędne jest skorzystanie z usług tłumacza – podkreśliła dr n. o zdr. Ewa Romankiewicz.

- Dzięki takiemu wsparciu i zaangażowaniu nasi specjaliści mogą jeszcze skuteczniej i z zachowaniem większego komfortu, bo bez bariery komunikacyjnej, pomagać obcokrajowcom.

Siostry wolontariuszki mają polskie pochodzenie, ale ich rodzinnym krajem jest Ukraina. Aktualnie studiują na 6. roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Listen to "Żanna i Wiktoria Białoszyckie - wolontariuszki w WSSD w Olsztynie" on Spreaker.