Kolejne utrudnienia koło Uranii

2022-06-01 14:27
Utrudnienia koło Uranii od 6.06.
Autor: Urząd Miasta w Olsztynie Utrudnienia koło Uranii od 6.06.

W związku z trwającymi pracami związanymi z przebudową hali sportowej Urania od poniedziałku 06.06. zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Zmiany oznaczają utrudnienia dla kierowców na Al. Piłsudskiego, wzdłuż placu budowy oraz ulicy i drogi wewnętrznej prowadzącej do sklepu „Malwa”.

- Powodem utrudnień jest konieczność zapewnienia miejsca postoju samochodów z dźwigarami dachowymi oraz ich rozładunku - mówi Andrzej Rosocha, kierownik kontraktu modernizacji Hali Urania.  

Jest to związane z faktem, że budowa Uranii weszła w kolejny etap realizacji – montaż dachów. Tym samym w dniach w dniach 06.06. - 15.06.2022. będzie obowiązywała tymczasowa zmiana w organizacji ruchu, która umożliwi wykonawcy montaż konstrukcji  dachu hali rozgrzewkowej i lodowiska.

- Aby zamontować dach nad halą rozgrzewkową potrzebujemy 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 33 m, natomiast w przypadku dachu nad lodowiskiem na budowę przyjedzie 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 26 m. Będą one rozładowywane przy pomocy żurawia samochodowego o nośności 450 ton - dodaje Rosocha.

Jednocześnie na placu budowy trwają prace nad montażem konstrukcji stalowej kopuły, która będzie ważyła ponad 210 ton. Jeśli pogoda pozwoli i nie wystąpią silne wiatry, montaż powinien zostać zakończony pod koniec czerwca. 

KS/informacja prasowa UM w Olsztynie