Książka za worek śmieci

2022-09-08 12:24
Książka za worek śmieci w Olsztynie po raz drugi.
Autor: Izabela Sałamacha Książka za worek śmieci w Olsztynie po raz drugi.

Olsztyn znalazł się po raz drugi na mapie akcji „Książka za worek śmieci”. 17 września z okazji Światowego Dnia Ziemi zaplanowano porządki w lesie między Jarotami a Nagórkami. W geście podziękowania za zaangażowanie organizatorzy przewidzieli książki.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. W ramach projektu uczestnicy sprzątają tereny zielone, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. W ramach podziękowania na zarejestrowanych czekają książki.

17 września akcja „Książka za worek śmieci” odbędzie się w wszystkich województwach Polski. Po raz drugi dotrze do Olsztyna, gdzie w ubiegłym roku ok. 50 ochotników zebrało ponad tonę śmieci.

Żeby wziąć udział w akcji „Książka za worek śmieci” w Olsztynie i otrzymać książkę, należy się zarejestrować. Książki zarezerwowane będą dla pierwszych 50 osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. W dniu akcji warto zadbać o komfortowy ubiór i buty oraz dostosować je do pogody. Mam nadzieję, że także w tym roku nie zabraknie chętnych do sprzątania na łonie natury, a książki okażą się dodatkową zachętą, by przyjść. Zapraszamy do udziału pojedyncze osoby, jak i całe rodziny czy grupy znajomych. Miniona edycja pokazała, że może to być wartościowe i edukacyjne doświadczenie – zaprasza Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/7t4wMXnU1dr91BbW6

Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/axpCVweu5

Gdzie zaplanowano sprzątanie w Olsztynie

W naszym mieście będzie sprzątany lasek między Jarotami i Nagórkami. Akcja odbędzie się w sobotę, 17.09.2022, o godzinie 10.00, przy wejściu do lasku, między Nagórkami a Jarotami, przy ulicy Jarockiej. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji w Olsztynie znajduje się tutaj: https://goo.gl/maps/epQCpT1dpCfWqgkd8