Łączą ich wspólne pasje i służba

Hufiec ZHR „Płomienie” świętuje 30-lecie istnienia
Autor: Marcin Szydłowski

W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Warmiński Hufiec Harcerzy „Płomieni” ZHR świętował 30 - lecie istnienia i zainaugurował kampanię sztandarową. Do Warmińskiego Hufca ZHR należy obecnie około 300 harcerzy i harcerek.

-  Od 30 lat skupiamy się na wychowaniu i formowaniu młodzieży poprzez służbę. Wspólne działanie i tworzenie relacji odbywa się na wielu płaszczyznach - mówi ks Radosław Czerwiński, hufcowy Warmińskiego Hufca Harcerzy „Płomienie”.

- Obecnie wszystkie nasze siły są przede wszystkim nakierowane , aby pomagać uchodźcom z Ukrainy, bo harcerz szuka miejsca, gdzie może pełnić służbę względem drugiego człowieka - zaznacza ks Czerwiński.

Warmiński Hufiec ZHR " Płomienie" rozpoczął także kampanię sztandarową.

- Wybieramy patrona. Gdy go wybierzemy, wtedy będziemy wypełniać zadania, które przybliżą jego postać harcerzom.

- Będzie to osoba związana z ziemią warmińską - dodaje.

Do Warmińskiego Hufca ZHR „Płomienie” należy obecnie około 300 harcerzy i harcere

- Harcerstwo to świetne pole do samorozwoju i nabywamy umiejętności, które przydadzą się nie tylko w harcerstwie, ale także w życiu prywatnym - podkreśla Piotr Pogorzelski , harcerz ( od 10 lat)

Hufiec ZHR „Płomienie” świętuje 30-lecie istnienia
Autor: Marcin Szydłowski

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej jest organizacją , która powstała w 1989 roku. Ideowo i programowo kontynuuje tradycje i myśl wychowawczą kilku pokoleń polskich harcerek i harcerzy.

ZHR to wspólnota przyjaciół – dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia  i gotowego podjąć wyzwania współczesności.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej ma dziś około 20 tys. harcerzy.

Listen to "ks Radosław Czerwiński Warmiński Hufiec ZHR „Płomienie”" on Spreaker. Listen to "Piotr Pogorzelski Warmiński Hufiec ZHR "Płomienie"" on Spreaker. Listen to "ks hm Robert Mogiełka kapelan ZHR" on Spreaker.