„Lekcje z ZUS” po raz dziewiąty.

2022-09-22 14:49
Ruszają lekcje z ZUS.
Autor: ZUS Ruszają lekcje z ZUS.

„Lekcje z ZUS" to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, a także do zdobycia atrakcyjnych nagród. Zakończeniem projektu jest Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

„Lekcje z ZUS”, czyli cykl czterech zajęć skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ich trakcie młodzież będzie poznawać m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, rolę i zadania ZUS, dowiedzą się jakie świadczenia dzięki ubezpieczeniom można uzyskać, jak założyć własną firmę czy też jak zgłosić się do ubezpieczeń. Uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie, mogą spróbować swoich sił w Olimpiadzie. Zwycięzcy otrzymają min. indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu renomowanych uczelniach oraz nagrody rzeczowe.

Od 2014 r. w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział łącznie ponad 516 tys. uczniów, natomiast w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 212 tys. uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2021/2022 na Warmii i Mazurach w lekcjach udział wzięło 1530 uczniów, natomiast do Olimpiady przystąpiło 347 uczniów - informuje Anna Ilukiewicz, rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry i zeszyty ćwiczeń. Są do pobrania na stronie internetowej Materiały - ZUS . Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji a także wsparcia pracowników Zakładu.

Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 28 października 2022 r.

KS/informacja prasowa ZUS w Olsztynie