Olsztyn. Lepszy komfort dla pacjentów i personelu

2022-01-26 10:13
Otwarcie zmodernizowanej  przychodni przyszpitalnej
Autor: Marcin Szydłowski

Po 2 latach zakończyła się modernizacja przychodni przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Odnowione gabinety lekarskie i wygodna poczekalnia dla pacjentów to tylko niektóre efekty prac remontowych.

Modernizacja przychodni, która znajduje się w kompleksie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej rozpoczęła się we wrześniu 2019 r.

- Trwające dwa lata prace dały dobry rezultat – mówiła Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. – Przeprowadziliśmy gruntowną modernizację i rozbudowę nie przerywając ani na moment przyjmowania pacjentów. Jestem szczęśliwa, że udało się wszystko spiąć finansowo - dodaje.

- W pierwszym etapie zostało rozbudowane piętro w części 16 B. Dzięki temu powstało 6 nowych gabinetów oraz toaleta dla pacjentów. Oprócz tego dobudowana została rejestracja oraz hol dostosowany do potrzeb transportu sanitarnego - informuje kierownik ds. administracji przychodni Bożena Struczewska-Czajkowska.

- W miejscu dotychczasowej rejestracji powstała duża poczekalnia dla pacjentów. Efektem modernizacji jest także zamontowanie w całym budynku systemu wentylacji (korytarze), klimatyzacji (gabinety), wymiana stolarki drzwiowej, remont wszystkich toalet, dobudowanie toalet dla niepełnosprawnych - dodaje.

Na potrzeby pracowników przychodni powstało pomieszczenie socjalne oraz dwie szatnie.

Otwarcie zmodernizowanej  przychodni przyszpitalnej
Autor: Marcin Szydłowski

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 6,7 mln zł, z czego samorząd województwa przekazał 1,3 mln zł, pozostałe pieniądze to środki własne szpitala.

Każda inwestycja w ochronę zdrowia jest bardzo ważna – zaznaczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko – mazurskiego. Bardzo się cieszymy, że szpital zrealizował inwestycje. Jest bardziej nowocześnie i przestronnie zarówno dla pacjentów, jak i personelu.

W Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie znajdują się 22 poradnie specjalistyczne. W  roku 2021 lekarze specjaliści przyjęli 119 457 osób.

Listen to "Irena Kierzkowska, dyrektor WSS w Olsztynie" on Spreaker. Listen to "Bożena Struczewska-Czajkowska WSS w Olsztynie" on Spreaker.