Maciej Kowalewicz wywalczył brąz

2023-02-02 9:06
Puchar Świata
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Sukces Kowalewicza w Pucharze Świata

Doskonałe wieści dotarły z Azji, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata z udziałem reprezentantów Polski. Olsztyński strzelec Maciej Kowalewicz zdobył brązowy medal. Zawody odbywają się w stolicy Indonezji, Dżakarcie.

Maciej Kowalewicz w parze z Anetą Stankiewicz zdobyli brązowy medal po wygranej 16:10 z Węgrami. To był drugi na tych zawodach finał z udziałem młodego strzelca z Olsztyna. Pierwszego dnia zawodów niewiele mu zabrakło, by stanąć na podium. Zajął czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 metrów (na ponad 30 najlepszych strzelców z całego świata, startujących w tej konkurencji).

- To pierwszy mój start w parze z Anetą i jednocześnie wielki sukces - podsumowuje Maciej Kowalewicz. - Mam nadzieję, że to dobry początek dobrych startów w tym roku.

W strzeleckim Pucharze Świata, który potrwa do 7 lutego w Dżakarcie startuje 132 zawodników z 20 krajów całego świata. Zawodnik Gwardii Olsztyn znalazł się pośród sześciu reprezentantów Polski biorących udział w zmaganiach.

Maciej Kowalewicz jest laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna - Statuetki św. Jakuba za 2022 rok w dziedzinie sport. Wyróżnienie zostało mu przyznane podczas niedawnej noworocznej gali.

UM/Olsztyn