Małżonkowie mogą przeżyć wyjątkową randkę!

2023-03-16 13:31
Spotkania Mażeńskie
Autor: pixabay Rekolekcje dla małżeństw

Przed nami weekendowe rekolekcje organizowane przez Spotkania Małżeńskie. To szansa, aby zamienić małżeńskie kłótnie na spokojne rozmowy i na nowo się w sobie zakochać.

Rekolekcje odbędą się w dniach od 17 do 19 marca w Pieniężnie. Będą prowadzone w formie warsztatowej. Dzięki temu uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami dialogu małżeńskiego i przećwiczyć je podczas osobistych rozmów.

- To są zasady wszystkim znane, tylko mało praktykowane. Po pierwsze trzeba słuchać, nie przerywać drugiej osobie. Trzeba dzielić się swoimi przemyśleniami, swoimi emocjami, a nie dyskutować. Trzeba przebaczać, to jest najważniejsze i trzeba rozumieć – mówi organizator rekolekcji Daniel Dramowicz.

Na rekolekcje małżonkowie przyjeżdżają we dwoje i tak naprawdę przeżywają ten czas głównie między sobą. Owoce tych kilku dni mogą jednak zaskakiwać.

- Wyjeżdżają również małżonkowie z takimi świadectwami, że jadą wycofać pozwy rozwodowe, niektórzy mówią, na przykład starsze małżeństwa - szkoda, że tak późno przyjechaliśmy. Pojawia się ostatnio dużo małżeństw tuż po ślubie i traktują to jako takie zabezpieczenie poprzez naukę dialogu – dodaje Dramowicz.

Spotkania Małżeńskie to ruch ogólnopolski, który organizuje rekolekcje dla małżonków oraz kursy dla narzeczonych cyklicznie. W archidiecezji warmińskiej odbywają się one kilka razy w roku. Szczegóły znajdziecie na: spotkaniamalzenskie.olsztyn.pl.

Listen to "Wywiad z Danielem Dramowiczem ze Spotkań Małżeńskich" on Spreaker.