Maturzyści pielgrzymowali do gietrzwałdzkiego sanktuarium

2022-04-27 16:30
Maturzyści w drodze do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie
Autor: Warmińskie Duszpasterstwo Młodych Maturzyści w drodze do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie

Jednym maj kojarzy się z długim weekendem i wiosną, innym z maturami. Tegoroczne egzaminy dojrzałości rozpoczną się 4 maja. Dziś (27 kwietnia) maturzyści modlili się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie.

Ponad 150-ciu maturzystów z Archidiecezji Warmińskiej wzięło udział w corocznej pieszej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. Maturzyści wyszli z olsztyńskich Dajtek i drogą leśną udali się do Gietrzwałdu. Tam czekał na nich metropolita warmiński, abp Józef Górzyński. Centralnym punktem spotkania była eucharystia pod przewodnictwem metropolity w intencji tegorocznych maturzystów. 

Na tydzień przed maturą czuję delikatny stresik, ale i tak nic już się nie zmieni. W majówkę będę powtarzać, a dzień przed maturą odpoczywać - mówi tegoroczna maturzystka. 

Listen to "Posłuchaj: Pilegrzymka maturzystów do Gietrzwałdu. Relacja Katarzyny Sobotki." on Spreaker.

Pielgrzymkę zorganizowało Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży, Warmińskie Piesze Pielgrzymki i Liceum Katolickie w Olsztynie. - Maturzyści na tydzień przed matura pielgrzymują, modlą się, my robimy to samo. - Mówi ks. Kamil Wyszyński, duszpasterz młodzieży i katecheta z III LO w Olsztynie. - Ci młodzi ludzie, zdecydowali się w dniu wolnym od lekcji, pójść na pielgrzymkę i oddać, tuż przed egzaminami, Panu Bogu siebie. A my ich wspieramy.

Tegoroczne matury rozpoczną się tradycyjnie 4 kwietnia egzaminem z języka polskiego. Maraton maturalny 2022 potrwa do 23 maja.