Na UWM trwa druga odsłona Otwartego Budżetu Akademickiego

2023-12-11 15:51
Otwarty Budżet Akademicki
Autor: UWM

Pracownicy i studenci Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie zdecydują, na co przeznaczyć pół miliona złotych. Jak zgłosić pomysł?

Projekty do Otwartego Budżetu Akademickiego 2024 będzie można zgłaszać od 11 do 25 stycznia

W tym czasie organizatorzy konkursu będą czekać na pomysły, dzięki którym na lepsze zmieni się przestrzeń w Kortowie. Twórcy projektów powinni wykazać się kreatywnością oraz troską o kampus i społeczność akademicką, a więc tym, za co dziękował rektor UWM autorom pomysłów zgłoszonych do OBA 2023.

Przygotowując się do złożenia wniosku, należy pamiętać, że do realizacji ze środków Otwartego Budżetu Akademickiego UWM mogą być zgłaszane wyłącznie projekty o charakterze infrastrukturalnym, czyli inwestycyjne lub remontowe.

Doświadczenie pierwszej edycji konkursu podpowiada, że sukces w głosowaniu odnoszą te pomysły, które odpowiadają na potrzeby jak największej części społeczności. Zgłoszony projekt może cieszyć oko, może ułatwiać codzienne funkcjonowanie, może dawać radość.

Otwarty Budżet Akademicki
Autor: UWM

Jakie projekty zwyciężyły w pierwszej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego?

Studenci i pracownicy zdecydowali o powstaniu infrastruktury potrzebnej do gry w disc golfa, czyli niecodziennej, ale zyskującej na popularności dyscypliny sportu. Inwestycja pójdzie w parze z przygotowaniem przestrzeni do wypoczynku i nauki oraz z miejscem na grilla.

Drugi zwycięski projekt to ukłon w stronę fanów jednośladów. Zielone wiaty rowerowe mają mieć nie tylko dach pokryty roślinnością, ale i być wyposażone w stację napraw dla rowerów oraz ładowarkę.

Oba projekty są w fazie realizacji i już wkrótce zaczną służyć społeczności akademickiej.