Na weekend w Bieszczady? Samolotem!

2022-06-20 16:04
Z Warmii i Mazur do Rzeszowa
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach

Mieszkańcy Warmii i Mazur uzyskali unikalną możliwość szybkiej podróży na Podkarpacie. 17 czerwca odbył się lot inauguracyjny z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Rzeszowa, w którym wziął udział marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Pasażerowie mogą skorzystać z bezpośrednich lotów z Warmii i Mazur do Rzeszowa i z powrotem przez trzy miesiące (do 5 września 2022 roku) - dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki.

- Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski - Warmię i Mazury oraz Podkarpacie - przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków - podkreśla marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

- Jestem przekonany, że zarówno mieszkańcy północno-wschodniej Polski pragnący spędzić urlop w urokliwym Rzeszowie czy w kameralnych Bieszczadach, jak również turyści z Podkarpacia planujący błogi wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior, docenią główną zaletę nowego połączenia linii lotniczych LOT, czyli bardzo wyraźnie zaoszczędzony czas podróży, bo leci się tylko godzinę - dodaje.

Z Warmii i Mazur do Rzeszowa
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka na pierwszy samolot z Warmii i Mazur czekał tradycyjny salut wodny

Pasażerów przywitał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Droga z Bieszczadów na Mazury od dziś znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. To nowość w ofercie naszego lotniska, które z wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Polacy chętnie odpoczywają w Bieszczadach i na Mazurach. Teraz podróż w te miejsca będzie znacznie krótsza - zaznacza marszałek Ortyl.

- Można też potraktować lot jako przesiadkę, ponieważ destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje, są niezwykle atrakcyjne. Pozwala to zaplanować urlop zarówno w kraju, jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji.

Siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach

Letnia siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury obejmuje nie tylko kierunki ze stałej oferty portu, ale również kilka sezonowych propozycji

Kraków – całoroczne loty na tej trasie oferowane są przez Polskie Lotnie Lotnicze LOT oraz sezonowo przez Buzz by Ryanair. LOT realizuje loty z/do Krakowa w poniedziałki, piątki i niedziele (oraz okresowo w soboty), natomiast rejsy Buzz byRyanair odbywają się w środy i niedziele do końca października;

Wrocław – sezonowe połączenie Ryanair realizowane jest w poniedziałki i piątki do końca października;

Rzeszów – nowy sezonowy kierunek LOT wystartuje już 17 czerwca br. i będzie realizowany w piątki i poniedziałki do 5 września br.;

Dortmund – loty na całorocznej trasie Wizz Air odbywają się w poniedziałki i piątki;

Londyn Stansted – Ryanair oferuje loty do stolicy Wielkiej Brytanii przez cały rok w poniedziałki i piątki;

Londyn Luton – całoroczne loty na trasie Wizz Air realizowane są w środy niedziele.