Niezwykła hojność olsztynian

2022-03-08 15:50 Rozalia Chudzik
Koncert dla Ukrainy
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Niezwykła hojność Olsztynian

Znamy już wstępne wyniki zbiórki, która odbyła się w niedzielę, 6.03. na olsztyńskiej starówce. Dziękujemy za okazane serca podczas tego wydarzenia i za dary, które cały czas przekazujecie dla naszych sąsiadów zza wschodu.

Podczas niedzielnego koncertu olsztynianie mogli wysłuchać pięciu zespołów. Na scenie zagrali: Czerwony Tulipan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Big Day, Łydka Grubasa, Enej i H.O.R.P.Y.N.A

- Olsztyn nie zawiódł - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. -  Olsztyn był, jest i będzie z Ukrainą.

- Jesteśmy niezwykle zbudowani postawą naszych artystów - dodaje kierownik Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Piotr Podgórski. - Nie dość, że wszyscy z entuzjazmem zareagowali na nasze zaproszenie, to żaden z zespołów nie wziął za swój występ ani złotówki.

Dzięki temu podczas licytacji i zbiórek udało się zgromadzić imponującą kwotę.

- Po raz kolejny dziękuję naszym mieszkańcom, jesteście niesamowici! - mówi  prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Bank Żywności przeliczył pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 60 tys zł.

 Ale to nie koniec pomocy, jaka zostanie przekazana dla Ukrainy.

- W naszym magazynie mamy w tej chwili około 30 ton żywności długoterminowej, środków higienicznych i chemii domowej - mówi prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. - jeszcze dziś (7 marca) dotrze do Olsztyna pierwszy tir z pomocą humanitarną z Norwegii.  I to nie koniec. Mamy podpisaną umowę na trzy takie transporty.

Pierwszy transport z darami z Olsztyna wyjedzie do Ukrainy w poniedziałek (7 marca) w godzinach popołudniowych. W następnych dniach, po posegregowaniu wszystkich produktów, w drogę wyruszą kolejne.

UM/Olsztyn