Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów

2023-03-31 10:07
Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów
Autor: WSSD w Olsztynie

Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem. Kolejnych pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie to jedna z kilkudziesięciu placówek w Polsce, która otrzymała od fundacji łózka dla rodzica czuwającego przy dziecku w szpitalu.

– Celem akcji jest przekazanie łóżek dla rodziców, tak by mama czy tata mogli uczestniczyć i wspierać całą kurację małego pacjenta właśnie będąc bezpośrednio przy nim - mówi Anetta Stradomska, reprezentująca fundację.

- Łóżka są rozkładane, wygodne, łatwe do czyszczenia -  dodaje.

Fundacja przekazała już 958 łóżek 48 szpitalom w całej Polsce.

 

Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów
Autor: WSSD w Olsztynie

- Całodobowo w naszym szpitalu jest około 180 opiekunów, którzy sprawują opiekę nad swoimi dziećmi. Jest to niemały hotel, więc warunki są dla opiekunów niezmiernie ważne - mówi Krystyna Piskorz- Ogórek, dyrektor WSSD w Olsztynie.

- W naszym szpitalu wszystkim opiekunom naszych pacjentów zapewniamy w salach chorych rozkładane łóżka, jednak każde dodatkowe łóżko, zwłaszcza mogące pełnić w ciągu dnia rolę wygodnego fotela, z pewnością dodatkowo zwiększy komfort pobytu rodziców przy dzieciach - dodaje dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Kolejne partie łóżek Fundacja wysłała do szpitali w wielu miastach Polski. Na Warmii i Mazurach trafiły one do Ełku, Olecka, Olsztyna i Mrągowa.

Do tej pory Fundacja Ronalda McDonalda przekazała 958 łóżek dla rodziców 48 szpitalom w Polsce.

 

Listen to "Anetta Stradomska - fundacja Ronalda McDonalda" on Spreaker. Listen to "Krystyna Piskorz - Ogórek - dyrektor WSSD w Olsztynie" on Spreaker.