Noworoczne Spotkanie Pracowników Ochrony Zdrowia

2024-01-13 17:51
Noworoczne spotkanie pracowników ochrony zdrowia
Autor: pixabay

W gmachu Wyższego Warmińskiego Seminarium Duchownego “Hosianum” w Olsztynie odbyło się noworoczne spotkanie pracowników ochrony zdrowia.

Świąteczne spotkanie lekarzy, pielęgniarek, pracowników szpitali rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego.

Homilię wygłosił ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia.

Po Mszy św. odbył się koncert kolęd, aukcja dzieł sztuki na rzecz apostolstwa chorych Archidiecezji Warmińskiej oraz spotkanie przy świątecznym stole.

Noworoczne spotkanie pracowników ochrony zdrowia

- Noworoczne spotkania pracowników Służby Zdrowia zostały przerwane przez pandemię. Jednak wracamy do tradycji i bardzo się cieszymy - mówi ks. Henryk Błaszczyk, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, kapelan Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Olsztynie. 

- Na co dzień pracownicy poszczególnych szpitali rzadko kiedy mają możliwość wspólnego spędzenia czasu, a tutaj tworzymy przestrzeń do wspólnej modlitwy, rozmów, wysłuchania koncertu kolęd. Takie spotkania budują atmosferę i jednoczą kadrę szpitali - dodaje ks. Błaszczyk.

- Spotykamy się po to, aby złożyć sobie życzenia i pobyć ze sobą. Była to również dobra okazja do rozmów o przyszłości ochrony zdrowia i wymiany doświadczeń - mówi Iwona Kacprzak, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur w Olsztynie.

Relacja z noworocznego spotkania pracowników ochrony zdrowia w poniedziałkowym wydaniu magazynu reporterów W Rytmie Wydarzeń na antenie Radia Plus Olsztyn po godz. 16.