Nowy kierunek z lotniska Olsztyn-Mazury

2021-12-24 8:44
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach Lotnisko w Szymanach.

Pierwszy rejs z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Rzeszowa zaplanowano na 18 czerwca 2022 roku. Połączenia obsługiwać będą Polskie Linie Lotnicze LOT.

Dzięki nowemu połączeniu do Rzeszowa, mieszkańcy Warmii i Mazur zyskają dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego podróżowania po Polsce w nadchodzącym sezonie letnim.

 - Cieszę się, że nasz region zyskuje kolejne krajowe połączenie lotnicze - tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko mazurskiego. - Od kilku sezonów obserwujemy jeszcze większe zainteresowanie Warmią i Mazurami wśród turystów krajowych, szczególnie w czasie pandemii. Dzięki połączeniu z Rzeszowem mieszkańcy obu regionów będą mogli zaplanować „weekendową“ podróż bez drogowych niedogodności. Jestem pewien, że w Krainie Tysiąca Jezior będziemy w najbliższym sezonie gościć wielu turystów z Podkarpacia. I to pozytywny trend - dzięki regionalnemu lotnisku świat i kraj „stają się mniejsze“ - dodaje.

Samolotem z Mazur do Rzeszowa
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach

Pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Rzeszowa przez trzy miesiące - dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty.

 Dla mieszkańców Podkarpacia to także doskonała okazja do odwiedzenia Krainy Tysiąca Jezior. Godzinny lot na tej trasie obsługiwany będzie samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

 - Cieszę się z kolejnej krajowej trasy, która latem pojawi się w rozkładzie lotów z Rzeszowa. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dzięki bezpośredniemu połączeniu Bieszczady, Roztocze czy Beskid Niski staną się dużo łatwiej dostępne dla mieszkańców Warmii i Mazur. Już dziś zapraszam ich do odwiedzenia naszego pięknego regionu - dodaje Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Rozkład lotów między Warmią i Mazurami a Podkarpaciem obowiązywać będzie do 5 września 2022 roku.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego