Olsztyn i Gietrzwałd świętują na cześć św. Jakuba

2022-07-14 8:18
Eskapada Jakubowa Olsztyn-Gietrzwałd
Autor: Urząd Miasta w Olsztynie Eskapada Jakubowa Olsztyn-Gietrzwałd

Jedną z odsłon będzie niezwykła eskapada, która już za 10 dni (23 lipca) wyruszy z Olsztyna do świętującego 670. urodziny Gietrzwałdu. To ostatnie dni, by zapisać się do udziału w Eskapadzie Jakubowej.

Szykuje się wielowątkowe świętowanie tegorocznych imienin patrona stolicy Warmii i Mazur.  Pieszo, biegiem albo rowerem - trasę między Olsztynem a Gietrzwałdem można pokonać w dowolny sposób. Najważniejsza jest bowiem dobra zabawa oraz radosne i aktywne świętowanie imienin św. Jakuba, patrona Olsztyna oraz szlaku, który m.in. przez stolicę Warmii i Mazur oraz Gietrzwałd wiedzie do hiszpańskiego Santiago de Compostela.

- Trasa Eskapady Jakubowej liczy około 20 km - mówią organizatorzy przedsięwzięcia. - Ciągnie się głównie w malowniczych, warmińskich lasach. Na trasie będziecie mogli zebrać pieczątki do kolekcji.

Całe wydarzenie pozbawione jest elementów rywalizacji. Niemniej jeśli będzie chciał powalczyć z własnymi słabościami, osiągnąć konkretny rezultat, może włączyć stoper, a potem podzielić się ze wszystkimi swoim osiągnięciem.

Łącznie w Eskapadzie może wziąć 150 osób. Dotychczas zgłosiło się około setki. Cały czas można się rejestrować, wypełniając specjalny formularz. Udział jest bezpłatny.

Eskapada Jakubowa zacznie się 23 lipca (sobota) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Piechurzy wyruszą na trasę o 8:00, biegacze o 9:00, a rowerzyści godzinę po nich. Celem wyprawy jest amfiteatr w Gietrzwałdzie.

A samo świętowanie Dni Olsztyna będzie mieć niezwykły, teatralny charakter. Z programem cyklu wydarzeń można zapoznać się na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zapisy na wydarzenie