Olsztyn konsultuje z mieszkańcami OBO

2022-06-14 15:36 Rozalia Chudzik
Ruszają konsultacje OBO
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Mieszkańcy moga wziąć udział w dyskusji

Nabór wniosków do X edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się w styczniu 2023 roku. Zmiany w harmonogramie nie oznaczają wstrzymania prac związanych z tym procesem. Jednym z realizowanych elementów jest wydyskutowanie zmian w zasadach, na jakich będzie realizowane OBO.

Miejskie jednostki przygotowują się albo już realizują dotychczas wybrane przez mieszkańców projekty. To jednocześnie dobry czas na rozmowy o kształcie kolejnych edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Przeprowadzamy konsultacje społeczne, w trakcie których wypracujemy ewentualne zmiany - zapowiada prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Zmiany zasad wymagają przyjęcia nowej uchwały, zatem wydyskutowane nowe rozwiązania trafią do projektu, a następnie nowy dokument zostanie przedstawiony Radzie Miasta.

Rozpoczęte właśnie konsultacje potrwają do końca sierpnia i są skierowane do wszystkich mieszkańców. Będą składać się z warsztatowych spotkań w ratuszu, zdalnych rozmów, a także elektronicznego składania wniosków, uwag i opinii w sprawie zmian zasad budżetu obywatelskiego.

- Pierwsze warsztaty odbędą się już w kolejny wtorek, 21 czerwca - informuje dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - Zachęcamy do zapisywania się na spotkanie. Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 20 czerwca do 12:00.

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną lub telefoniczną: * e-mail: obo@olsztyn.eu; * telefon: 89 527 31 11 w. 514 (w godz. 8:00-15:00 od poniedziałku do piątku).

UM/Olsztyn