Olsztyński MOK z ministerialnym dofinansowaniem

2022-04-07 15:06
MOK z dofinansowaniem na dwa projekty
Autor: pixaby

Dwa projekty Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie uzyskały dofinansowanie m.in. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kwota dofinansowania to 88 tys. zł.

Projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie "Park Muz Współczesnych. Plenerowe spotkania z kulturą i sztuką" otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w ramach programu "Edukacja kulturalna" w kwocie 67 000 zł .  Z kolei  projekt MOK "Olsztyn leży na Warmii: gwara warmińska wehikułem zagubionej tożsamości" otrzymał dofinansowanie zarówno z MKiDN, ale również z Narodowego Centrum Kultury! Finalnie projekt zostanie zrealizowany właśnie dzięki wsparciu NCK, które w ramach programu EtnoPolska Edycja 2022 przyznało nam wsparcie w wysokości aż 21 000 zł .

Listen to "mówi Agnieszka Prusik z olsztyńskiego MOK-u, cz.I" on Spreaker.

Projekt ma ukazać gwarę warmińską jako źródła twórczych inspiracji dla lokalnych artystów i nośnik kulturowego dziedzictwa regionu. Dlatego w ramach projektu "Olsztyn leży na Warmii" MOK planuje m.in. zrealizować czwartą już edycję trzymiesięcznego kursu gwary warmińskiej dla początkujących, koncert muzyki warmińskiej oraz warsztaty artystyczne o tematyce warmińskiej.

Listen to "mówi Agnieszka Prusik z olsztyńskiego MOK-u, cz.II" on Spreaker.

Natomiast "Park Muz Współczesnych. Plenerowe spotkania z kulturą i sztuką" to cykl wydarzeń plenerowych, które odbędą się w olsztyńskim Parku Centralnym w lipcu i sierpniu tego roku. Nawiązując do idei greckich bogiń sztuki, stworzymy listę Muz Współczesnych, odzwierciedlających najważniejsze zjawiska i przejawy kultury i sztuki XXI wieku. To one wyznaczą tematykę kolejnych spotkań. W programie warsztaty i działania animacyjne dostosowane do potrzeb osób w różnym wieku, w tym grup międzygeneracyjnych.