Olsztyński ratusz nadal bez umowy na zakup prądu

2022-10-18 13:41
Olsztyński ratusz nadal bez umowy na zakup prądu
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Unieważniono przetarg na zakup prądu

Miasto unieważniło kolejny przetarg na zakup energii elektrycznej. Tym razem powodem był brak ofert od wykonawców. Władze Olsztyna chciały kupować prąd po stałej marży, licząc na niższe ceny na giełdzie.

- Procedowana  w ostatnim czasie ustawa wprowadzająca maksymalne ceny energii elektrycznej  dla sporej grupy odbiorców - małych i średnich przedsiębiorców oraz samorządów sprawia, że sprzedawcy nie są w stanie ofertować nam energii elektrycznej, tak przekazują nam w nieoficjalnych informacjach - mówi Łukasz Pikuła z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Olsztyna - teraz wszyscy czekają aż sytuacja wokół ustawy się wyklaruje.

Przetarg został unieważniony. Teraz grupa zakupowa Urzędu Miasta Olsztyna analizuje rynek, by określić jak dalej postępować.

- Prawo Zamówień Publicznych daje nam możliwość zamówienia z wolnej ręki w oparciu o takie same mechanizmy jakie były w poprzednim postępowaniu - dodaje Pikuła - będziemy więc rozmawiać  ze sprzedawcami jak sytuacja wygląda z ich strony. Domyślam się, że będziemy musieli zaczekać na ten moment przeprocedowania ustawy.

To oznacza, że nowa umowa na zakup energii elektrycznej na 2023 rok najprawdopodobniej zostanie zawarta w listopadzie.

UM/Olsztyn