Olsztyńskie szkoły wśród Złotych Szkół!

2024-01-12 14:36
Olsztyński 'Chemik'
Autor: fcb: Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących Olsztyński 'Chemik'

Znamy wyniki rankingu "Perspektywy 2024". Szczególne powody do dumy mają olsztyński chemik, ekonomik oraz LO XII i LO II, które zostały uznane za Złote Szkoły.

Olsztyński Chemik może pochwalić się tytułem Złotej Szkoły, pierwszym miejscem w województwie i  52. miejscem  (na 1231 ocenionych szkół tego typu) w Polsce.

- To ogromna radość dla całej naszej społeczności. Bardzo się cieszę, że praca którą na co dzień wkładają nasi uczniowie i nauczyciele przekłada się na taki sukces. Oczywiście łatwiej nam jest osiągać tak znakomite wyniki dzięki dobrze wyposażonemu laboratorium - cieszy się Iwona Godlewska, dyrektorka olsztyńskiego Technikum numer 8, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących.

Drugie miejsce w województwie również należy do olsztyńskiej placówki - Zespół Szkół Ekonomicznych, który znalazł się również na wysokim, 90. miejscu w Polsce. Z kolei w rankingu liceów najwyższe miejsce w Olsztynie otrzymało LO XII,  (pierwsze miejsce w województwie i 40 w Polsce) oraz LO II (drugie miejsce w województwie i 132 w Polsce). Wszystkie cztery placówki otrzymały tytuł złotej szkoły.

Już po raz 26 czasopismo Perspektywy ogłosiło ranking najlepszych liceów i techników  w Polsce. Zwycięzcami okazały się: XIV LO w Warszawie oraz Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.  Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).

informacja prasowa UM w Olsztynie