Otwarty Budżet Akademicki na UWM - trwa głosowanie!

2024-02-21 14:05
Otwarty Budżet Akademicki UWM - trwa głosowanie
Autor: UWM

Sport, rekreacja i relaks – na to chcą, między innymi, stawiać osoby, które zgłosiły swoje projekty do Otwartego Budżetu Akademickiego. Głosowanie potrwa do 26 lutego, a na realizację zwycięskich pomysłów jest pół miliona złotych.

Od 11 do 25 stycznia studenci i pracownicy mogli zgłaszać swoje pomysły do II edycji Otwartego Budżetu Akademickiego. W sumie wpłynęło 13 wniosków. Dwa zostały odrzucone, a dwa były podobne, więc zostały połączone w jeden projekt.

Do głosowania komisja dopuściła 10 projektów. Są to cztery projekty studenckie i sześć pracowniczych. Pomysły, które dominowały w tym roku dotyczyły sportu, rekreacji i stref wypoczynku – informuje Bogusław Stec, kanclerz UWM.

Finałowe głosowanie potrwa do 26 lutego na stronie internetowej oba.uwm.edu.pl.

Każdy student i pracownik może oddać jeden głos, dlatego warto się zastanowić i wybrać najlepszy projekt – zachęca do głosowania kanclerz.

Zwycięskie projekty poznamy już 28 lutego.

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Autor: UWM

Projekty studenckie

* „Strefa wsparcia i rozwoju studentów UWM nowa siedziba Ośrodka „Empatia” w budynku przy ul. Obitza 2.

* „Woda bez plastiku” - zakłada on montaż dystrybutorów wody na wszystkich wydziałach UWM, aby zapewnić studentom i pracownikom darmowy, wygodny i stały dostęp do dobrej jakości wody pitnej.

* "Przebieralnia na plaży kortowskiej" - zapewni komfort wszystkim, którzy będą zamierzali plażować lub kąpać się w Jeziorze Kortowskim.

* „Siłownia na świeżym powietrzu” - kompleksowa siłownia wyposażona będzie w maszyny posiadające duże, regulowane obciążenia, których brakuje na typowych plenerowych siłowniach.

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Autor: UWM

Projekty zgłoszone przez pracowników

* „Strefa Odpoczynku na Pływalni Uniwersyteckiej” - pływalnia zyskać ma komfortowe i nowoczesne wyposażenie: fotele, sofy, krzesła, stoliki kawowe, specjalne strefy spotkań, multimedialny nośnik informacji. 

* „BioSfera – strefa wypoczynku, cichej nauki i smaków na Wydziale Biologii i Biotechnologii” - komfortowo wyposażona przestrzeń umożliwiająca wypoczynek, cichą naukę.

* „MikroMakro- strefa nauki i odpoczynku na Wydziale Nauk Ekonomicznych”  - ma być przestrzenią sprzyjająca wymianie myśli, doświadczeń, budowania relacji i odpoczynku.

* „Kortowski Badminton” - do realizacji projektu ma zostać wykorzystane boisko zewnętrzne po byłym korcie tenisowym znajdujące się między akademikami DS9 a DS.

„Ruch to zdrowie – ścianka tenisowa” - zachęta do treningów to oczywiste działanie na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia, nie tylko społeczności UWM, ale także mieszkańców Olsztyna.

* „Strefa Work'n'Chill”-  pomysłodawcy chcą, żeby w Bibliotece Uniwersyteckiej powstały trzy ogólnodostępne strefy ( wyciszenia, pracy wspólnej , pracy indywidualnej )

Finałowe głosowanie potrwa do 26 lutego na stronie internetowej oba.uwm.edu.pl. Zwycięskie projekty poznamy już 28 lutego.

UWM