"Pamiątka regionu Warmii i Mazur"

2024-02-12 15:22
Koc Mur pruski
Autor: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Trwa kolejna edycja konkursu "Pamiątka regionu Warmii i Mazur" organizowanego przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach.

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku.  Do tej pory wpłynęło łącznie ponad 750 prac.

Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest w dwóch kategoriach

„Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2024”

W pierwszej kategorii celem konkursu jest pozyskanie regionalnej pamiątki, która kojarzy się z Warmią i Mazurami, symbolizuje miejscową kulturę, tradycje, regionalne zwyczaje i nawiązuje do bogactwa naturalnego Warmii, Mazur i Powiśla

„Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”.

W kategorii związanej z postacią wybitnego astronoma prace konkursowe powinny odnosić się do życia i działalności Kopernika na Warmii, promować jego dokonania oraz miejsca związane z pobytem wielkiego uczonego w województwie warmińsko-mazurskim.

Warmia i Mazury. Szach i Mat
Autor: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Kto może wziąć udział w konkursie ?

W konkursie mogą wziąć udział twórcy pamiątek regionalnych, pełnoletnie osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą oraz firmy. Szeroki jest także wachlarz możliwości wykonania prac konkursowych.

To m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika (w formie wydruku), ceramika, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego i inne wypełniające cechy pamiątki regionalnej.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie pracy konkursowej oraz wypełnienie karty zgłoszenia.

Prace można nadsyłać do 26 kwietnia 2024 roku na adres Departamentu Turystki i Sportu urzędu marszałkowskiego w Olsztynie lub dostarczyć je osobiście do departamentu.