Pielgrzymi z Warmii ruszyli do Ostrej Bramy

2022-07-06 10:16
Pielgrzymi z Warmii ruszyli do Ostrej Bramy
Autor: nadesłane Pielgrzymi z Warmii ruszyli do Ostrej Bramy

To 30-sta jubileuszowa piesza pielgrzymka z archidiecezji warmińskiej do Wilna. Pątnicy na pielgrzymi szlak wyruszyli po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Pątnicy z archidiecezji warmińskiej wyruszyli w drogę z parafii św. Jerzego w Kętrzynie. Do Ostrej Bramy dotrą 15. lipca. Tegoroczna pielgrzymka jest trzydziestą, jubileuszową edycją, mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki: - Cieszymy się, że udało się, po przerwie, ruszyć na pielgrzymi szlak. W tym roku jest nas około stu pielgrzymów.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa roku duszpasterskiego ‘Posłani w pokoju Chrystusa’. - Chcemy rozważać to, że każdy z nas jest posłany by głosić Chrystusa w świecie. Każdy dzień pielgrzymki to nasze osobiste posłanie, bo spotykamy wielu ludzi, którzy nas goszczą. Chcemy być dla nich świadkami’– dodaje ks. Dobrzeniecki.

Najstarsza pątniczka ma 84 lata, najmłodsza dwa. 

Pielgrzymi z Warmii ruszyli do Ostrej Bramy
Autor: nadesłane

Do Wilna pielgrzymuje trzech kapłanów, diakon stały, rodziny. Wielu pątników do Wilna idzie po raz kolejny - Co roku idę tam podziękować za miniony rok, prosić o łaski. Moi rodzice pochodzą z Wilna i Matka Boża Miłosierdzia jest od obecna od zawsze w naszej rodzinie – mówi Pan Stanisław z Braniewa.

Pątnicy do pokonania mają około 370 kilometrów. Do Ostrej Bramy dotrą 15 lipca.