Policja o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

2022-06-14 14:01
Bezpieczne wakacje nad wodą
Autor: Urząd Miasta w Olsztynie Bezpieczne wakacje nad wodą

Każdego roku setki tysięcy osób wypoczywają nad olsztyńskimi akwenami. Bezpieczeństwo takiego spędzania wolnego czasu jest szczególnie ważne podczas wakacji.

Coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni sprawiają, że brzegi Skandy, a przede wszystkim Ukielu powoli zapełniają się mieszkańcami stolicy regionu, ale także gośćmi naszego miasta. Już działają wypożyczalnie sprzętu wodnego, a wkrótce zostaną uruchomione kąpieliska.

Aby wypoczynek nad najpopularniejszymi akwenami stolicy Warmii i Mazur był bezpieczny, należy pamiętać o kilku najprostszych zasadach. Jakich? O tym będą przypominać policjanci podczas Ogólnopolskiej Inauguracji Sezonu Letniego, która odbędzie się w Olsztynie już w środę (15 czerwca). Wydarzenie będzie połączone z VI edycją akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie".

- Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych - mówi komendant wojewódzki policji w Olsztynie, nadinsp. Tomasz Klimek. - W wydarzeniu, poza policjantami będą brać udział uczniowie szkół podstawowych. To okazja do utrwalenia wśród dzieci i młodzieży wzorów świadomego unikania i eliminowania ryzykownych zachowań związanych z sezonowymi zagrożeniami.

Podczas oficjalnej części uroczystości zostanie zaprezentowana ideii akcji oraz sprawności technicznych policyjnych łodzi. Poza tym policyjni wodniacy pokażą akcję ratownictwa wodnego polegającą na markowaniu wydobycia z wody osoby tonącej.

W wydarzeniu wezmą udział uczniowie olsztyńskich szkół podstawowych nr 7, nr 18 i nr 33. Łącznie około 180 dzieci i młodzieży.

Ogólnopolska Inauguracja Sezonu Letniego na terenie CRS Ukiel przy ul. Kapitańskiej 23 w środę (15 czerwca) między 10:00 a 13:00.

red. KS/informacja prasowa UM w Olsztynie