Policjanci z Warmii i Mazur ruszyli z akcją " Bezpieczne Wakacje"

2022-06-24 15:45
Gotowi do działań na lądzie i na wodzie
Autor: KWP Olsztyn

Funkcjonariusze naszego bezpieczeństwa będą strzegli nie tylko na drogach, ale również w miejscach chętniej odwiedzanych przez wczasowiczów. Gotowi do działań na lądzie i na wodzie są policjanci z Warmii i Mazur.

Ruszył się sezon wakacyjno-urlopowy. Będzie to okres wytężonej pracy dla warmińsko - mazurskich policjantów. Będą kontrole zarówno na lądzie jak i na wodzie, a także przypominanie o obowiązujących przepisach i wyciąganie konsekwencji wobec tych, którzy je łamią. Wszystko w trosce o to, by wakacje przebiegły bezpiecznie.

Na drogach policjanci będą zwracać uwagę czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego będą również kontrolować kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek oraz sprawdzać stan techniczny autobusów.

Gotowi do działań na lądzie i na wodzie
Autor: KWP Olsztyn

Jak co roku policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób przebywającymi nad jeziorami w Olsztynie i powiecie olsztyńskim.

Zarówno tych wypoczywających na plaży jak również korzystających ze sprzętów wodnych.

Przypominamy, że tak jak kierowców na drogach, tak i żeglarzy na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać.

Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli sprawdzają wymagane uprawnienia do korzystania z jednostek pływających oraz obowiązkowe wyposażenie. Policjanci zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości osób wsiadających za stery jednostek pływających.

Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie letniego wypoczynku, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, kierować się zdrowym rozsądkiem i postępować w taki sposób, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy nawet życia.

Listen to "Tomasz Markowski - KWP w Olsztynie" on Spreaker.