Pomagać obywatelom Ukrainy można na wiele sposobów

Pomagali w przygotowaniu transportu darów, które trafią na Ukrainę.
Autor: Marcin Szydłowski

Grupa policjantów i pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zameldowała się w jednym z magazynów Banku Żywności w Olsztynie w celu pomocy przy segregacji paczek, które trafią na Ukrainę.

Pomagać objętej wojną Ukrainie można na wiele sposobów : finansowo, materialnie i jak pokazali policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie fizycznie.

- Od początku inwazji Rosji na Ukrainę staramy się na wszelkie możliwe sposoby pomagać uchodźcom, jak i tym, którzy pozostali w Ukrainie - mówi asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie.

- Warmińsko - Mazurscy policjanci pełnią służbę na granicach, zapewniają bezpieczny transport z granicy, a dziś wstaliśmy zza biurek by wesprzeć Bank Żywności w Olsztynie w odpowiednim przygotowaniu do transportu przekazanych darów na rzecz obywateli Ukrainy - uchodźców i walczących.

- Pracy przy sortowaniu i pakowaniu jest dużo i każda pomoc się przyda - dodaje.

- Mamy tutaj bezpośredni kontakt z wolontariuszami i masą dobroci ludzkich serc - podkreśla Alicja Zembrzuska z wydziału komunikacji społecznej KWP w Olsztynie.

Do magazynów Banku Żywności w Olsztynie spływają produkty od firm, producentów i instytucji z zagranicy.

Policjanci i pracownicy KWP w Olsztynie pomagali w segregacji i przygotowaniu transportu na Ukrainę paczek pochodzących z Norwegii.

Pomagali w przygotowaniu transportu darów, które trafią na Ukrainę.
Autor: Marcin Szydłowski

Na Ukrainę wyjechało już 17 wypełnionych pomocą humanitarną tirów

- Cały czas potrzebujemy wolontariuszy, którzy przygotują dary do transportu - mówi Jolanta Markiewicz z Banku Żywności w Olsztynie. - Obecnie do naszych magazynów nie trafiają jedynie artykuły spożywcze. Są to środki higieny i czystości, ciepła odzież , zestawy pierwszej pomocy.

- Wraz z wolontariuszami działamy praktycznie non-stop, a wszystko po to, aby pomóc obywatelom Ukrainy - dodaje.

Z magazynów Banku Żywności w Olsztynie na Ukrainę wyjechało już 17 wypełnionych pomocą humanitarną tirów.

Listen to "asp. Tomasz Markowski KWP w Olsztynie" on Spreaker. Listen to "Jolanta Markiewicz Bank Żywności w Olsztynie" on Spreaker.