Poznaliśmy wyniki Otwartego Budżetu Akademickiego

2023-03-18 10:52
OBA 2023
Autor: UWM

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybrali projekty, które jeszcze w tym roku będą realizowane na terenie Kortowa. Uczelnia przeznaczy na ten cel prawie 500 tysięcy złotych.

Wśród propozycji zgłoszonych przez studentów najlepszy okazał się projekt Disc Golf & Grillove Kortowo, który zakłada budowę osiemnastodołkowego pola do gry w Disc Golfa wraz z przygotowaniem miejsca do wypoczynku i nauki ze stołami i ławami oraz miejscem na grilla.

Pracownicy UWM jako projekt do realizacji wskazywali z kolei najczęściej Zielone wiaty rowerowe. Pomysł jest ukłonem w stronę fanów jednośladów - zakłada on bowiem budowę w okolicach stadionu lekkoatletycznego drewnianej wiaty na sześć rowerów ze stacją napraw dla rowerów oraz ładowarką. Dach wiaty ma być pokryty roślinnością.

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski
Autor: UWM

Wyniki głosowania w I edycji Otwartego Budżetu Akademickiego

Projekty studenckie:

1. Disc Golf & Grillove Kortowo - 52 %

2. MikroMakro - strefa nauki i odpoczynku na Wydziale Nauk Ekonomicznych - 28 %

3. Przestrzeń dla Humanistyki - 20 %

Projekty pracownicze:

1. Zielone wiaty rowerowe - 50 %

2. Strefy relaksu - 32 %

3. Work and chill - 18 %

- Mieliśmy możliwość skorzystania z przykładów Budżetów Obywatelskich, które są z powodzeniem realizowane w wielu miastach. My też chcieliśmy oddać inicjatywę kreowania rzeczywistości w naszym kampusie studentom i pracownikom, czyli społeczności akademickiej - mówi prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

-I to się udało! To pierwsza edycja Otwartego Budżetu Akademickiego, liczę na to, że kolejne edycje będą się cieszyły równie dużą popularnością, równie lub jeszcze większą - dodaje rektor UWM.

W pierwszej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zgłosili w sumie 17 projektów. Komisja konkursowa wyłoniła sześć najciekawszych - po 3 w każdej kategorii. Głosowanie odbyło się w dniach 6-10 marca.