Promują Warmię i Mazury w kraju i na świecie

2022-04-29 13:17
Gala Najlepszym z Najlepszych
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Poznaliśmy wyróżnionych Laurem „Najlepszym z Najlepszych”, przyznawanym od 19 lat przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laury przyznano za osiągnięcia z 2021 roku. W dziesięciu kategoriach wybrano 29 laureatów.

Gala "Najlepszym z Najlepszych" 2022 odbyła się w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie.

Zostały wyróżnione osoby, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa z regionu, które odnoszą spektakularne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i szerszej, europejskiej i światowej.

- Cieszymy się, że Warmia i Mazury to nie tylko krajobraz i dobrze rozwijająca się infrastruktura, ale przede wszystkim ludzie, którzy dają dobry przykład i są ambasadorami naszego regionu w Polsce i na świecie-mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Specjalny Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymało Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (dawniej Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie).Doceniono je m. in. za kompleksowe leczenie schorzeń układu oddechowego.

Gala Najlepszym z Najlepszych
Autor: Marcin Szydłowski

Laury przyznano za osiągnięcia z 2021 roku. W dziesięciu kategoriach wybrano 29 laureatów.

Kategorie: Innowacje i rozwój, społeczeństwo, gospodarka, zdrowie, osobowość, nauka i kultura, bliżej natury, turystyka, sztuka kulinarna, sport.

Od 2003 roku Laurami " Najlepszym z Najlepszych", nagrodzono już ponad 430 osób, zespołów, instytucji, organizacji czy przedsiębiorstw.

Szczegółowa lista nagrodzonych dostępna na stronie Wrota Warmii i Mazur.

Listen to "Gustaw Marek Brzezin - marszałek" on Spreaker. Listen to "Irena Petryna - WM Centrum Chorób Płuc" on Spreaker.