Przed podróżą autokar warto zgłosić do kontroli

2022-06-06 10:05
Przed podróżą autokar warto zgłosić do kontroli
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Sprawdź stan pojazdu i trzewość kierowcy

Twoje dziecko wybiera się na wycieczkę szkolną, a może na wakacyjne kolonie? Jeśli tak, to upewnij się, że autokar którym będzie podróżować został zgłoszony do kontroli.

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we współpracy z warmińsko-mazurskimi policjantami Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz kondycję kierowcy zanim uda się w trasę.

- Sprawdzamy stan ogumienia, stan układu hamulcowego, stan oświetlenia, ale również sprawdzamy wyposażenie kierowcy w wymagane dokumenty uprawniające go do wykonywania przewozów czyli wszystkie wymagane zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, a także prawo jazdy kierowcy. Dodatkowo każdy kierowca przez inspektorów sprawdzany jest na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń – informuje Rafał Pudelski naczelnik wydziału inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie.

Punkt kontroli autokarów w Olsztynie działa przy ul. Leonharda w godz. od 06:00 do 09:00 oraz w godz. od 09:00 do 13:00. Można też skorzystać ze stacji kontroli w Iławie, Elblągu i Ełku.

Jeśli chcemy, aby autokar został sprawdzony poza wyznaczonym punktem lub poza ustalonymi godzinami to trzeba zgłosić taką potrzebę odpowiednio na 2-3 dni przed wyjazdem.