Przedmioty z Biura Rzeczy Znalezionych trafią na aukcję

2022-10-13 15:05
Biuro Rzeczy Znalezionych
Autor: Rozalia Chudzik Zagubione przedmioty trafią na aukcję

Zegarki, obrączki, pierścionki i bransoletka - takie przedmioty trafią na licytację w olsztyńskim Biurze Rzeczy Znalezionych. Ceny wahają się od kilkudziesięciu nawet do kilku tysięcy złotych.

- To pierwsza taka licytacja - mówi Beata Czarnowska, kierowniczka Referatu Administracyjnego w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym - do Biura Rezczy Znalezionych trafiają różne przedmioty, ale nie wszystkie nadają się na sprzedaż. Niektóre utylizujemy, a ostatnio też część rzeczy oddaliśmy dzieciom i rodzinom z Ukrainy.

Przypomnijmy - kilka miesięcy temu olsztyński magistrat przekazał uchodźcom 49 rowerów, piłek i wózków dziecięcych.  Były to przedmioty, które również przeszły na własność gminy po tym jak w ciagu dwóch lat nie zgłosił się po nie właściciel.

Regulaminem licytacji jest dostępny w biuletynie Urzędu Miasta Olsztyna. Przed aukcją przedmioty można obejrzeć w pokoju nr 8 w budynku ratusza przy pl. Jana Pawła II 1, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem: 89 535 18 15.

Aukcja odbędzie się w dniu 17 października 2022 r. o godz. 11:00 w sali 219 w budynku Urzędu Miasta Olsztyna przy pl. Jana Pawła II 1.

UM/Olsztyn