Przyszli lekarze zakończyli kształcenie na UWM

2022-06-30 13:53
Absolutorium Kierunku Lekarskiego UWM
Autor: UWM

Mury Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opuściło ponad 130 absolwentów. To największy do tej pory rocznik kończący kształcenie na Wydziale Lekarskim.

27 czerwca w Centrum Konferencyjnym w Kortowie odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego.

Poniedziałkowej uroczystości przewodniczył Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM.

- Ten dzień jest wyjątkowy. Przyjechaliście tutaj do Olsztyna z różnych zakątków kraju i świata. Znam Was dobrze i jestem bardzo dumny, że tak licznie ukończyliście te ciężkie studia. Będziecie teraz wspominać te dobre chwile. My byliśmy tu po to, żeby nauczyć Was medycyny" - mówił prof. Leszek Gromadziński.

- Teraz codziennie będziecie walczyć o zdrowie i życie drugiego człowieka. Praca dla kogoś innego to jest to, co jest w życiu najważniejsze. Życzę Wam, żebyście się nigdy nie poddawali i przyjęli swoje niepowodzenia z głową - dodaje.

Collegium Medicum UWM
Autor: UWM

Gościem uroczystości był m.in. Rektor UWM. - Byłem bardzo wzruszony słuchając Waszej przysięgi. Ona zobowiązuje do tego, żeby widzieć w każdym drugiego człowieka - pomagając mu, zmniejszając jego cierpienie, lecząc go i przywracając mu nadzieję, że będzie dobrze. - To ogromne zobowiązanie i zaszczytna służba" - mówił do absolwentów prof. Jerzy Przyborowski.

Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego tworzą: Wydział Lekarski i Szkoła Zdrowia Publicznego. Pierwsza inauguracja odbyła się 3 października 2017.

Jednostka powstała na bazie przekształconego Wydziału Nauk Medycznych. Pierwszym Prorektorem ds. Collegium Medicum, a wcześniej pierwszym Dziekanem i jednocześnie współtwórcą Wydziału Nauk Medycznych był Prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz.

UWM w Olsztynie