Rekordowa liczba pasażerów w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

2022-06-11 16:34
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach

Liczba pasażerów, którzy w maju bieżącego roku skorzystali z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach okazała się rekordowa w historii warmińsko-mazurskiego lotniska.

W maju 2022 na lotnisku w Szymanach obsłużono 11987 podróżnych, co stanowi +0,4% wzrost w stosunku do drugiego najlepszego wyniku, który osiągnięto w maju 2019 przy 11934 pasażerach. Od początku 2022 z usług Lotniska Olsztyn-Mazury skorzystały w sumie 34832 osoby.

- Wyraźnie obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi, co potwierdzają rosnące statystyki liczby pasażerów Lotniska Olsztyn-Mazury. Liczymy, że w miesiącach letnich, ruch pasażerski w porcie odbuduje się do poziomu z 2019 roku, ostatniego przed pandemia, lub nawet przekroczy nasze prognozy” – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn - Mazury.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach

Letnia siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury obejmuje nie tylko kierunki ze stałej oferty portu, ale również kilka sezonowych propozycji.

Kraków – całoroczne loty na tej trasie oferowane są przez Polskie Lotnie LotniczeLOT oraz sezonowo przez Buzz by Ryanair. LOT realizuje loty z/do Krakowa wponiedziałki, piątki i niedziele (oraz okresowo w soboty), natomiast rejsy Buzz byRyanair odbywają się w środy i niedziele do końca października;

• Wrocław – sezonowe połączenie Ryanair realizowane jest w poniedziałki i piątkido końca października;

Rzeszów – nowy sezonowy kierunek LOT wystartuje już 17 czerwca br. i będzierealizowany w piątki i poniedziałki do 5 września br.;

• Dortmund – loty na całorocznej trasie Wizz Air odbywają się w poniedziałki i piątki;

• Londyn Stansted – Ryanair oferuje loty do stolicy Wielkiej Brytanii przez cały rokw poniedziałki i piątki;

• Londyn Luton – całoroczne loty na trasie Wizz Air realizowane są w środyi niedziele.

Listen to "Wiktor Wójcik - Port Lotniczy Olsztyn - Mazury" on Spreaker.