Rodziny mogą się zgłaszać do projektu integracyjnego

2022-06-21 10:13 Rozalia Chudzik
Trwa nabór do projektu To bedzie dzień dobry
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Rodziny mogą się zgłaszać do projektu integracyjnego

Trwa nabór do społecznego programu "To będzie dzień dobry". Zgłoszenia będą przyjmowane do połowy lipca.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Fundacja Szalony Krasnolud. Projekt skierowany jest do mieszkańców Olsztyna, które mieszkają w obszarze rewitalizacji.

- Zależy nam na dotarciu do rodzin, które potrzebują wsparcia m.in. psychologicznego, pedagogicznego, być może także wsparcia dietetyka, prawnika czy ekonomisty - mówi koordynatorka projektu, Monika Wysocka-Kawa. - Uczestnicy wezmą udział w warsztatach indywidualnych i grupowych stacjonarnych w Olsztynie oraz wyjazdowego w Toruniu. Poza tym skorzystają z zajęć opiekuńczo-wychowawczych m.in. dla dzieci i młodzieży.

Na wsparcie mogą również liczyć wspólnoty mieszkaniowe, które w ostatnim czasie dokonały rewitalizacji zabytkowych olsztyńskich kamienic, a których obowiązkiem jest wzięcie udziału w odpowiednim projekcie rewitalizacji społecznej. Wszystkie działania będą nieodpłatne.

Realizatorzy projektu planują otoczyć wsparciem planujemy sześć rodzin. To łącznie 19 uczestników: 10 kobiet i dziewięciu mężczyzn, w tym 2 osoby niepełnosprawne. Projekt jest skierowany do rodzin, których integracja i uczenie ich członków nawiązywania i podtrzymywania więzi są dla nas najważniejszymi celami.

Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisu są na stronie: szalonykrasnolud.pl

UM/Olsztyn