Droga wojewódzka 592 przebiega przez tereny powiatów bartoszyckiego, kętrzyńskiego oraz giżyckiego
Początek realizowanego odcinka znajduje się za skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej 592 z obwodnicą Kętrzyna na terenie miejscowości Karolewo, a koniec w Giżycku przed skrzyżowaniem z drogą krajową 59.
- Bardzo się cieszę z podpisania umowy, to bowiem bardzo ważna droga dla mieszkańców oraz turystów. To także realizacja naszego celu łączenia dróg. Wkrótce powstanie jeden ciąg drogowy od Giżycka, Kętrzyna poprzez Wydminy i Olecko do granicy naszego województwa - mówi marszałek województwa Marcin Kuchciński.
W perspektywie finansowej 2021-2027 zostały przeprowadzone lub są w trakcje realizacji, remonty kolejnych setek kilometrów za prawie 2,5 mld zł.
i
Długość rozbudowanego odcinka drogi wynosi ponad 23 kilometry
Najważniejszym celem rozbudowy tej części drogi jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa. Umowny termin zakończenia robót budowlanych to maj 2027 roku.
- Chciałoby się powiedzieć, wreszcie. Bardzo się cieszymy z modernizacji drogi 592 Giżycko-Kętrzyn. To będzie wielkie ułatwienie dla naszych mieszkańców dojeżdżających do sąsiadujących miejscowości- mówi starosta giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.
Zakres robót obejmuje m.in. budowę ciągów pieszo-rowerowych o długości prawie 5 kilometrów, budowę chodników, przejść dla pieszych oraz zatok autobusowych.
Powstanie oświetlenie drogowe na terenie zabudowanym, a także zostanie zagospodarowana zieleń w granicach pasa drogowego.
Przebudowane zostaną również mosty w Sterławkach Wielkich oraz w Sterławkach Małych.