Rusza budowa hali widowiskowo-sportowej w Olsztynku

2024-02-22 11:01
Hala  widowiskowo-sportowa w Olsztynku
Autor: powiat olsztyński

W obiekcie będzie można organizować większe imprezy sportowe i artystyczne. Na co dzień będzie to sala gimnastyczna dla uczniów prowadzonego przez Powiat zespołu szkół średnich. Czas prac planowany jest na 2,5 roku.

Jest to jedna z trzech naszych najważniejszych inwestycji najbliższych lat. Cieszę się, że ruszamy z pracami – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. Powiat podpisał umowę z wykonawcą pierwszego etapu prac budowlanych.

Hala jako centrum sportu i zdrowia będzie służyć zarówno młodzieży z olsztyneckiego Zespołu Szkół. im Krzysztofa Mrongowiusza, jak i mieszkańcom miasta, bo będzie w niej można organizować nie tylko zajęcia z wychowania fizycznego, ale także większe turnieje czy zawody, jak również imprezy artystyczne. A gdyby zaszła taka potrzeba, w razie pandemii lub klęsk żywiołowych, będzie on mógł służyć jako szpital tymczasowy.

Szczęśliwie, na razie, możemy skoncentrować się na jego funkcji sportowej. Z rozmów z mieszkańcami wiemy, że taki obiekt jest tu potrzebny. Potrzebę jego powstania widzą też władze gminy, które bardzo wspierają i współfinansują tę inwestycję – dodaje starosta Abako.

Powiat podpisał umowę z wykonawcą budowy hali widowiskowo - sportowej
Autor: powiat olsztyński

Jak będzie wyglądać hala widowiskowo-sportowa w Olsztynku?

Program Funkcjonalno-Użytkowy opracowany przez architekta Radosława Guzowskiego przewiduje, że w dwukondygnacyjnym obiekcie znajdzie się hala sportowo-widowiskowa z zapleczem umożliwiającym zarówno prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz rozgrywek sportowych (meczów piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki), jak i organizację imprez kulturalno-rozrywkowych.

Na co dzień będzie to sala gimnastyczna dla uczniów prowadzonego przez Powiat zespołu szkół średnich, mającego swoją siedzibę w olsztyneckim zamku.

Kiedy ruszą prace?

Postępowanie na wykonanie tego zadania w formule „zaprojektuj i zbuduj” wygrała firma Rembud Sp. z o.o. z Przasnysza, która zaoferowała 13,38 mln zł. Wykonawca będzie miał 30 miesięcy na przygotowanie projektu i prace budowlane.

Pieniądze na to zadanie pochodzą przede wszystkim z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, z którego Powiat pozyskał 12,04 mln złotych. Reszta, czyli tzw. wkład własny pochodzi z budżetów powiatu i gminy – po 670 tys. zł.