Ruszają spotkania dla kobiet ze św. Edytą Stein

2022-10-17 13:55
Przed nami spotkania dla kobiet
Autor: Rozalia Chudzik Ruszają Spotkania ze św. Edytą Stein

Podczas czterech spotkań będzie można poznać fenomen duchowości św. Edyty Stein. Dla kobiet to cenne wskazówki m.in. o tym jak łączyć różne role w życiu społecznym z życiem rodzinnym.

Edyta Stein znana jest też jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Do świętości przebyła bardzo długą i barwną drogę. Żyła w latach 1891-1942, urodziła się w tradycyjnej żydowskiej rodzinie, a następnie podczas swojej drogi edukacyjnej zachwyciła się filozofią i fenomenologią. Przeżyła okres ateizmu, aby potem odnaleźć prawdę i sens w wierze katolickiej. W wieku 43 lat wstąpiła do zakonu sióstr karmelitanek bosych, a w czasie II wojny światowej zginęła w obozie niemieckim w Auschwitz.

W swoich tekstach pozostawiła nie tylko ogromną spuściznę wiedzy naukowej, ale też swoistą „mapę” do kobiecego serca.

- Postać Edyty Stein jako kobiety jest fascynująca, ponieważ treści, które przekazuje są absolutnie autentyczne i cały czas aktualne na obecne czasy. Jej teksty, które pisała są tak realistyczne, tak kobiety mogą się w nich odnaleźć, że jak ja sama je czytam to czasami otwieram oczy ze zdumienia, bo czuję się tak jakbym czytała swoje myśli – mówi Małgorzata Kowalska prezes fundacji Familia Nova.

Listen to "Rozmowa Rozalii Chudzik z Małgorzatą Kowalską" on Spreaker.

W Olsztynie odbędzie się cykl czterech spotkań dla kobiet, podczas których zapoznają się z duchowością św. Edyty Stein oraz z jej receptą na życie w zgodzie z Panem Bogiem i samą sobą. To zbiór wskazówek dotyczących m.in. tego jak radzić sobie z natłokiem myśli, obowiązków i różnymi rolami, z którymi muszą się mierzyć na co dzień.

Wydarzenie rozpocznie się już jutro (18. października) w Centrum Św. Jakuba przy ulicy Pieniężnego 2A. Spotkania będą odbywać się we wtorki w dwóch grupach między godz. 9.30 a 11.30 oraz od godz. 19.00 do 21.00. Na przedpołudniowe zajęcia mamy mogą przychodzić razem z małymi dziećmi.

Informacje o zapisach dostępne są na facebooku fundacji Familia Nova oraz pod numerem telefonu: 889 626 454.