Ruszają Spotkania przy herbacie

2022-11-10 10:44
Spotkajmy się przy herbacie
Autor: pixabay Ruszają Spotkania przy herbacie

Spotkajmy się przy herbacie – ta akcja co roku pomaga osobom bezdomnym i ubogim przetrwać okres jesienno-zimowy. Kolejna edycja rusza już w najbliższą niedzielę, ale nadal potrzeba wolontariuszy.

Idea jest prosta. Chodzi o to, aby przygotować kanapki i ciepłe napoje dla osób potrzebujących, a następnie rozdać je im na olsztyńskim dworcu. Akcja jest realizowana od kilku lat w okresie od listopada do końca marca i nieprzypadkowo odbywa się w niedzielę.

- Dlatego my rozdajemy w niedzielę, ponieważ Caritas jest zamknięty w ten dzień i to jest ważne, żeby tę lukę wypełnić. Część osób przychodzi tylko po posiłek, część też rozmawia, ale myślę że to jest dla nich ważne dlatego że my nie jesteśmy instytucją, nie jesteśmy nawet żadną fundacją tylko jesteśmy po prostu grupą zwykłych ludzi, którzy chcą dla nich coś zrobić – tłumaczy Justyna Artym współorganizatorka.

Listen to "Wywiad z organizatorami akcji Spotkajmy się przy herbacie" on Spreaker.

W taką pomoc może włączyć się każdy. Chętni wolontariusze mogą zgłaszać się poprzez fanpage facebookowy Spotkajmy się przy herbacie lub po prostu przyjść na miejsce wydarzenia.

Akcja będzie odbywać się w każdą niedzielę o godzinie 14.00 przy starym młynie w pobliżu Dworca Głównego w Olsztynie, a godzinę wcześniej czyli o 13.00 można przyjść do salki parafialnej w kościele przy ulicy Dworcowej, aby pomóc w przygotowywaniu kanapek.

Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się 13. listopada w Światowy Dzień Ubogich.