Ruszają XV Morcinki Mazurskie w Kętrzynie!

2022-11-11 12:10
Morcinki Mazurskie
Autor: Kętrzyńskie Centrum Kultury XV Morcinki Mazurskie w Kętrzynie

Dziś świętujemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kętrzyn przypomina, że to również dzień świętego Marcina. Z tej okazji w mieście odbędzie się wiele atrakcji dla całych rodzin.

Tegoroczne Morcinki Mazurskie w Kętrzynie przebiegną pod hasłem „ Muzyka łagodzi obyczaje”. Dlatego w programie nie zabraknie koncertów i występów artystycznych.

Na scenie zaprezentuje się m.in. Akademicka Orkiestra Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod batutą Rafała Krauze. Zobaczymy też występ zespołu taneczno-śpiewaczego „Sokolica” z Sokolicy, a także program artystyczny przygotowany przez Studio Wokalne„Sukces” prowadzone przez Agatę Dowhań i Mariusza Garnowskiego.

Oprócz tego zaplanowano degustację regionalnych potraw, prezentację wyrobów rękodzielniczych oraz tradycyjną zabawę polegającą na wróżeniu z kości pieczonej gęsi.

Mazurskie Morcinki w Kętrzynie odbędą się już po raz piętnasty. Wydarzenie rozpocznie się 11 listopada o godzinie 14.00 w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 A. Wstęp jest wolny.